E premte, 15 Janar, 2021
1 C
Tirana

Kryeministrja e Danimarkës shtyn për të tretën herë ditën e dasmës

Është hera e tretë tashmë që kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen, detyrohet të shtyjë dasmën e saj.

Kryeministrja kishte vendosur që të martohej më 18 Korrik, por planet e saj janë anuluar për shkak të një takimi të Samitit që do të mbahet Bruksel.

”Mezi po pres të martohem me këtë njeri të mrekullueshëm. Por nuk qenka e lehtë dhe tashmë ka një takim të Këshillit në Bruksel, i thirrur pikërisht atë të shtunë të Korrikut, kur ne kishim planifikuar të martoheshim. Por mua më duhet të bëj punën dhe të kujdesem për interesat e Danimarkës. Ndaj na duhet t’i ndryshojmë planet sërish. Së shpejti do të martohemi. Mezi pres të them po. Fatmirësisht Bo është i duruar”, shkruan ajo në postimin e saj në Facebook.

Samiti i Këshillit Evropian do të mbahet më 17 dhe 18 korrik, me prezencën e 27 vendeve dhe është i pari ku liderët do të takohen fizikisht që pas pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...