E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Kryeministrja

Kryeministrja e Danimarkës shtyn për të tretën herë ditën e dasmës

Është hera e tretë tashmë që kryeministrja e Danimarkës, Mette Frederiksen, detyrohet të shtyjë dasmën e saj. Kryeministrja kishte vendosur që të martohej më 18...

Kryeministrja më e keqe e të gjitha kohëve?

Theresa May largohet si kryetare e partisë. Trashëgimia e saj e vetme politike është një vend i ndarë. Atë që duket se e nënvlerësoi plotësisht...

Fotot/Kryeministrja merr foshnjen në punë, burri luan me të kur ajo mban fjalimet

Një kryeministre nuk i ka lënë aspak angazhimet e saj, ndonëse prej tre muajsh ka sjellë në jetë një vajzë. Prindërimi nuk është lënë...

Thaçi gati të vizitojë Preshevën, kryeministrja serbe: S’kemi informacion

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, ka deklaruar sot se në qeverinë e Serbisë nuk ka ardhur asnjë paralajmërim për vizitën e shpejtë të presidentit të...

Video/Kryeministrja Theresa May shkund belin në Kenia

Kryeministrja britanike Theresa May, i ka vijuar vallëzimet e saj të tipit afrikan dhe në Kenia, gjatë turit të saj në kontinentin e zi,...

Kryeministrja e Serbisë: KFOR-i duhet të mbetet në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç ka thënë se ruajtja e stabilitetit në Kosovë është prioritet kyç dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme...

Kryeministrja serbe: Njohja e Kosovës nuk është zgjidhje

Serbia kurrë nuk do të pranojë pavarësinë e Kosovës, deklaroi kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç. Sipas saj, kjo nuk do të jetë kompromis nga ana...

Kryeministrja britanike fjalim në Kuvendin maqedonas

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May do të qëndrojë sot në Maqedoni në një vizitë të paralajmëruar më parë. Ajo do të arrijë në...

Kryeministrja serbe: Do të hetojmë vetë vrasjen e Ivanoviçit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, tha se vendi i saj është duke pritur përgjigjen nga misionet e Kombeve të Bashkuara dhe të Bashkimit Evropian...

Kryeministrja serbe: Se njohim Kosovën edhe nëse është kusht për hyrje në BE

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç bëri një deklaratë të fortë. Bërnabiç deklaroi se puna si shefe e qeverisë ka dalë të jetë shumë më...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...