E martë, 1 Dhjetor, 2020
6 C
Tirana

Kryeministrja serbe: Se njohim Kosovën edhe nëse është kusht për hyrje në BE

Më të lexuarat

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Vaksinë për gripin edhe për të shëruarit nga virusi? Ç’thotë ekspertja e ISHP

Për shkak të pandemisë, vaksinimi filloi më herët se çdo vit tjetër. Të parët që do të vaksinohen janë personeli shendetësor dhe më pas,...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“Kërkojmë gjyshin”, Berisha shfaqet i përhumbur në Gjirin e Lalzit

Një video e Sali Berishës është publikuar këtë fundjavë në media, teksa ai shfaqet i përhumbur para vilave në Lalz. Berisha është një nga figurat...

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando...

“Më zuri paniku”/ Shqiptari gjen çantën me 9 mijë franga, e dorëzon në polici

Gazetat zvicerane kanë vlerësuar gjestin e mirë të një kosovari. Eduart Latifi ka gjetur një çantë plot me para, dhe ka vendosur që ta...

Rusja “përplas” në tokë burrin 240 kilogramë (FOTO-VIDEO)

Ndonjëherë përmasat trupore nuk kanë rëndësi, dhe këtë e ka dëshmuar shumë mirë një femër e cila ka hedhur në tokë burrin që peshon...

U qëllua me mitraloz të telekomanduar, detajet e vrasjes së shkencëtarit

Shkencëtari iranian Muhsin Fahrizade, humbi jetën si pasojë e një sulmi të armatosur. Muhsin Fahrizade, ka qenë një figurë kryesore në programin bërthamor të...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç bëri një deklaratë të fortë. Bërnabiç deklaroi se puna si shefe e qeverisë ka dalë të jetë shumë më e vështirë se që e ka paramenduar ajo.

Në një intervistë të fundvitit për të përditshmen serbe “Politika”, Bërnabiç ka folur edhe për çështjen e Kosovës, anëtarësimin e vendit të saj në BE dhe ndërlidhjen e këtyre dyjave së bashku, transmeton Indeksonline.

Rruga për në Bruksel përmes njohjes së Kosovës dhe sanksionet për Rusinë për ne janë krejtësisht çështje të mbyllura. BE është drejtimi ynë strategjik, por jo me çdo kusht”, ka thënë Bërnabiç. Ajo tha se Serbinë e sheh mirë dhe se e di çfarë duhet bërë. “Kam përkrahje të madhe nga Presidenti i Republikës”, tha ajo.

Lexo edhe :   Merkel: Nuk mund ta premtoj çeljen e negociatave me Shqipërinë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Efektet e vaksinës/”Disa do ndjejnë dhimbje në krahë, të tjerë do kenë ethe”

Marrja e vaksinës po pritet me padurim nga e gjithë bota, ndërsa deri më tani është thënë se rezultatet janë të shkëlqyera. Kompanitë më të...

E frikshme/ Merkel paralajmëron për një valë të tretë të koronavirusit

Turqia i është rikthyer izolimit, e nga ana tjetër Gjermania ka paralajmëruar për një valë të tretë. Kancelaria gjermane Angela Merkel, ka paralajmëruar qytetarët...

Sërish telashe për Fjolla Morinën/Çështja e këngëtares merr rrjedhën e papritur

Çështja e Fjolla Morinës ka sjellë ‘përplasje’ në Prokurorinë e Kukësit. Drejtuesja e Prokurorisë, ka kërkuar që këngëtarja aq shumë e komentuar, Fjolla Morina,...

Kursi i këmbimit/ Dobësohen ndjeshëm euro, franga dhe dollari

Monedha europiane ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës këtë të martë, duke u blerë sot me 123.4 lekë dhe duke u shitur...

Zbardhet ngjarja/ E plagosi në këmbë për motive pronësie, policia kap autorin

Lidhur me plagosjen e shtetasit Hilë Gjini në Lezhë, policia ka bërë të mundur që të kapë autorin pas dy orë ndjekje. Autori i...