E hënë, 30 Nëntor, 2020
13 C
Tirana

Fotot/Kryeministrja merr foshnjen në punë, burri luan me të kur ajo mban fjalimet

Më të lexuarat

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

Vaksinë për gripin edhe për të shëruarit nga virusi? Ç’thotë ekspertja e ISHP

Për shkak të pandemisë, vaksinimi filloi më herët se çdo vit tjetër. Të parët që do të vaksinohen janë personeli shendetësor dhe më pas,...

“Kërkojmë gjyshin”, Berisha shfaqet i përhumbur në Gjirin e Lalzit

Një video e Sali Berishës është publikuar këtë fundjavë në media, teksa ai shfaqet i përhumbur para vilave në Lalz. Berisha është një nga figurat...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

“Po në tualet do na nxirrni?”, Ardit Gjebrea nuk ia përton fanses

Këtë të dielë, në emisionin e përjavshëm “E  diela shqiptare”, do jetë e ftuar këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Jonida Maliqi, e cila bashkë me...

Rusja “përplas” në tokë burrin 240 kilogramë (FOTO-VIDEO)

Ndonjëherë përmasat trupore nuk kanë rëndësi, dhe këtë e ka dëshmuar shumë mirë një femër e cila ka hedhur në tokë burrin që peshon...

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando...

Një kryeministre nuk i ka lënë aspak angazhimet e saj, ndonëse prej tre muajsh ka sjellë në jetë një vajzë. Prindërimi nuk është lënë pas dore, përkundrazi, ajo e merr të voglën në çdo dalje.

Kryeministrja e Zelandës së Re, do të hyjë në histori pasi u shfaq në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara me vajzën e vogël në krah.

Një ditë më parë ajo u paraqit në godinën e Kombeve të Bashkuara bashkë me të bijën. Para së të niste fjalimin, ajo luajti me të.

Teksa ajo fliste, partneri i Ardern, Clarke Gayford, mbajti vajzën e tyre në prehër.

Neve Te Aroha erdhi në jetë më 21 qershor. Ardern iu kthye punës si kryeministre në fillim të gushtit, pasi mori gjashtë javë leje lindje.

Kryeministrja e ushqen ende me gji të voglën, që do të thotë se Neve duhej të shkonte në New York me të për gjashtë ditët në vazhdim.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

40 mijë persona në Shqipëri jetojnë me më pak se 2 USD në ditë

Gati 1,4% e popullsisë së Shqipërisë në vitin 2017 jetonin në varfëri ekstreme me më pak se 2 dollarë në ditë, sipas një raporti...

”Nisma Thurje” zbulon se në cilin qark do të kandidojë Rudina Hajdari

Një prej personaliteteve më të rëndësishme të partisë së re të krijuar në Shqipëri 'Nisma Thurje', Endri Shabani, ka bërë një zbulim të rëndësishëm...

Ahmet Zogu dhe heronjtë që vetëkrenohen

Nga: Agron Gjekmarkaj Festa e Pavarësisë dhe e Çlirimit, të cilat i festojmë të ndarë, 28-29 Nëntori, si asnjëherë tjetër, u përcollën me bezdinë e një...

Përparim Kabo: Duhet drejtësi, Shqipëria s’ka nevojë për politikanë hipokritë

Profesori Përparim Kabo bëri një tablo të përgjithshme të sistemit të drejtësisë në vendit tonë, ndërthurur me etikën dhe moralin politik. Ai tha se Reforma...

Kosovë, transporti publik do të jetë falas për 1 muaj

Nga dita e nesërme, qarkullimi me autobusët urban në do të jetë falas për të gjithë qytetarët e Kosovës për një muaj. Lajmi është bërë...