E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

seanca

Shtyhet gjyqi për “grabitjen e Rinasit”, ja arsyeja

Seanca paraprake për dosjen e grabitjes së Rinasit, në Gjykatën e Posaçme është shtyrë. Bëhet me dije se shkak për këtë është bërë mosnjoftimi i...

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi kërkon lirim me kusht

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Myrteza Çaushi, i njohur ndryshe se Zani Çaushi ka kërkuar lirimin me kusht. Çaushi, i cili aktualisht vuan dënimin...

Ndërpritet për herë të dytë seanca, Ruçi paralajmëron deputetin e opozitës parlamentare

Seanca e sotme parlamentare është ndërprerë dy herë për shkak të debateve në sallë mes deputetëve të opozitës së re dhe kryeparlamentarit Ruçi. Gjatë fjalës...

Përfundon seanca ndaj Saimir Tahirit, ja kur merret vendimi

Sapo ka përfunduar seanca e sotme ndaj Saimir Tahirit. Vendimi i Gjykatës së Apelit për ish-ministrin e Brendshëm, Tahiri do të merret më 24 Qershor. “Ne...

Shtyhet sërish gjyqi për Saimir Tahirin në Gjykatën e Apelit

Është shtyrë sërish gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri në Gjykatën e Apelit. Bëhet me dije se shkak për shtyrjen është bërë mos njoftimi...

Apeli shtyn seancën për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën

Shtyhet seanca e përcaktuar sot për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e policisë Jaeld Çela. Gjykata e Apelit në Tiranë vendosur të shtyjë...

A do të mblidhet Kuvendi të shtunën? Ja si përgjigjet Isa Mustafa

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se nëse Gjykata Kushtetuese do të vendosë pro kërkesë së LVV, për caktimin e masës së përkohshme,...

Seanca e tretë e Kuvendit për koronavirusin, ja ndryshimet që u miratuan

Gjatë seancës së sotme parlamentare janë miratuar gjithsej 11 akte ligjore, disa prej tyre në lidhje me koronavirusin. Disa prej ndryshimeve të bëra në lidhje...

EMRAT/ Shtyhet për herë të dytë gjyqi ndaj shqiptarëve në Angli

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në një seancë gjyqësore ndaj dy shqiptarëve në Angli. Mediat britanike bëjnë me dije se gjyqi ndaj tyre është...

Shtyhet sërish seanca ndaj Shullazit, arsyeja

Është shtyrë për të disatën herë gjyqi ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë. Shkak është bërë ngërçi procedural. Këshilli i Lartë Gjyqësor...

Të fundit

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...

“Kjo foto turpi do mbesë një njollë e zezë në historinë e shtypit grek”, Turqia shpërthen ndaj Greqisë

Ministri i Mbrojtjes së Turqisë, Hulusi Akar, ka reaguar ashpër ndaj titullit të një gazete greke, e cila ofendon presidentit Erdogan. Tensionet Turqi-Greqi nuk...