E enjte, 9 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Richard Grenell

Nis lëvizja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Richard Grenell jep lajmin e shumëpritur

Richard Grenell, i dërguari i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se i japin përkrahje të plotë Samitit të Parisit....

Richard Grenell i jep ‘dritën jeshile’ Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti, ka konfirmuar se aktakuza ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, kanë ndaluar takimin e parashikuar më 27...

“Futja në lojë e amerikanëve”, BE shkatërron planet për dialogun Kosovë-Serbi

Publikimi nga ana e Hagës për akuzat e ngritura ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK, Kadri Veseli dhe disa zyrtarëve të tjerë, ka...

Takimi Kosovë-Serbi më 27 qershor

Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, ka njoftuar se në datën 27 qershor pritet një...

Qeveria Hoti/ Grenell: Mezi pres partneritetin me të për dialogun me Serbinë

I dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar qeverinë e re, me në krye Avdullah Hotin nga LDK. Në një...

Grenell jep dorëheqjen nga posti i ambasadorit? DW zbardh prapaskenat

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin me mënyrën e tij jodiplomatike. Tani...

“Është në dijeni për bisedimet mes Thaçit e Vuçiç”, Kurti akuzon Grenell për rrëzimin e tij

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një intervistë për “Foreign Policy”, ku ka folur gjerë e gjatë për shumë çështje. Në këtë...

Taksa ndaj Serbisë/Kurti reagon pas deklaratave të Grenell

Emisari i presidentit amerikan në bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka deklaruar se asnjëherë nuk ka folur me Thaçin dhe Vuçiç në lidhje me shkëmbin e...

Grenell mbështet paralajmërimin për tërheqjen e trupave të SHBA nga Kosova

I dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka mbështetur deklaratat e senatorit amerikan, David Perdue. Ky i fundit ka thënë se...

SHBA aspak e kënaqur me masat e Kurtit për tarifën, BE përshëndet vendimin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk i mbështesin masat e pjesshme të qeverisë Kurti për heqjen e tarifës ndaj mallrave të Serbisë, por ato...

Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...