Grenell sulmon Kurtin: Është anti-amerikan

Ish-i dërguari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth vendosjes së Ambasadës së Kosovës në Jerusalem.

Grenell e ka quajtur Kurtin një anti-amerikan, i cili sipas tij ka qenë kundër politikës së SHBA-së ndër vite, duke filluar me kundërshtimin ndaj  Bill Clintonit, Geroge Bushit, Barack Obamës dhe Donald Trumpit.

Ai i ka bërë thirrje presidentit Joe Biden për ta ndaluar që kjo të ndodhë sërish.

Kreu i ri anti-amerikan i krahut të majtë të Kosovës Albin Kurti ka qenë kundër politikave të SHBA të sugjeruara nga Bill Clinton, George Bush, Barack Obama dhe Donald Trump. Ai është gjithmonë anti-amerikan. Ekipi i Biden duhet ta ndalojë këtë.”, shkruan Grenell në rrjetin social, Twitter.