E enjte, 29 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Albin Kurti

Albin Kurti infektohet me COVID-19

Albin Kurti ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai njofton miqtë e ndjekësit e tij se do të qëndrojë në vetizolim për dy javë. Simptomat i...

Kurti ‘përfshihet’ në zgjedhjet e SHBA-ve, thirrje për të votuar Joe Biden

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është ‘përfshirë’ në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Përmes një video-mesazhi në Facebook, Kurti iu ka bërë thirrje shqiptarëve të...

Kurti: S’mund të ketë paqe për sa kohë Serbia fsheh varre masive të shqiptarëve

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se asnjë paqe e qëndrueshme s’mund të arrihet për sa kohë që Serbia fsheh varret masive...

Albin Kurti: Ujmani është toka jonë, nuk i ka takuar kurrë Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëherësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka thënë se liqeni i Ujmanit është tokë e Kosovës. Kurti shkruan në rrjetin...

“Është antiperëndimor”/ Milaim Zeka krahason Albin Kurtin me Enver Hoxhën

Analisti Milaim Zeka është shprehur se ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i përngjan diktatorit shqiptar, Enver Hoxha. I ftuar në emisionin Top Talk, Zeka e...

“Do të kemi katastrofë humanitare”, Kurti i kërkon ndihmë ambasadave të huaja

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër ambasadorëve të huaj në Kosovë, lidhur me situatën e krijuar nga pandemia. Përmes kësaj letre, kreu...

VIDEO/ Kurti kundër Thaçit: E mori karrigen e Presidentit me vete para Prokurorisë Speciale

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sulmuar Hashim Thaçin lidhur me faktin që shkoi në postin e Presidentit para Prokurorisë Speciale në Hagë. Ai sulmon edhe...

VIDEO/ Rama ‘thyen akullin’ e marrëdhënieve me Albin Kurtin

Pas takimit të mbajtur me Fatmir Limajn, Vjosa Osmanin dhe kryeministrin Hoti, Rama është pritur në takim nga kreu i VV, Albin Kurti. Këtë...

Kryeministri Rama takohet me Albin Kurtin

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ish-kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Mësohet se takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV-së në Prishtinë....

Albin Kurti nuk ndalet! Ja lëvizja e tij e radhës ndaj Thaçit

Albin Kurti nuk ndalet! Së fundmi ka bërë një tjetër lëvizje politike ndaj Hashim Thaçit. Lëvizja "Vetëvendosje" ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për vlerësimin e...

Të fundit

“Sigurimi i Shtetit instaloi pajisje radioteknike për të na përgjuar”

Sajmir Maloku Memorie.al publikon disa nga historitë e panjohura të Sajmir Malokut, ish-inxhinier ushtarak që ishte diplomuar me ‘Medalje Ari” në Universitetin e Tiranës, i...

Partitë e reja si një “rilindje” për opozitën

Nga: Alfred Peza Krijimi i partive të reja politike, po përjetohet me emocione të përziera, nga grupe të ndryshme shoqërore në varësi të raporteve të...

“Ne ia dolëm”, Agron Llakaj me bashkëshorten shërohen nga COVID-19

Agron Llakaj së bashku me bashkëshorten, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë kanë qenë të infektuar, dhe tashmë...

Lëreni Lulin, të ketë të paktën armiqtë e vet

Nga: Mero Baze I gjithë ky debati mbi agresionin e Lulzim Bashës ndaj Topallit, Patozit, Murrizit apo Hajdarit, vlen si debat etik, por nuk është...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Rezarti rikthehet në “Shiko Kush Luan” (VIDEO)

Pas largimit të tij nga emisioni “Shiko Kush Luan”, Rezart Veleshnja ka qenë emri më i lakuar në mediat rozë. Menjëherë vendin e aktorit...