E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

renditja

Forbes publikon klubet më me vlerë në botë, Barça kryeson (Renditja e plotë)

Prestigjozja “Forbes” ka stiluar sot një klasifikim special prej 20 vendesh për vlerat e klubeve të futbollit botëror. Këtë listë e kryeson Barcelona me 4,76...

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria në vendnumëro, Kosova zbret 3 vende më poshtë

FIFA ka publikuar së fundmi renditjen e përditësuar të kombëtareve, pas ndeshjeve të muajit mars, për eliminatoret e Botërorit. Shqipëria nuk ka asnjë ndryshim në...

E turpshme/ Media spanjolle heq emrin e Kosovës nga tabela e renditjes (Foto)

E përditshmja sportive spanjolle “AS”, duket se ka nisur provokimet lidhur me Kosovën përveç himnit dhe flamurin e saj. Media e njohur ka provokuar teksa...

Lista e FIFA-s, ja në çfarë vendi renditet Shqipëria në klasifikimin botëror

FIFA ka nxjerrë renditjen e skuadrave më të mira kombëtare dhe duket se asgjë nuk ka ndryshuar për Shqipërinë. Kombëtarja shqiptare e ka mbyllur vitin...

Renditja e FIFA-s/ Shqipëria vazhdon të vuaj epokën “Panucci”, Kosova fiton tre pozicione

Shqipëria vazhdon të humbë vende në renditjen e FIFA-s. Institucioni më i lartë i futbollit botëror ka publikuar renditjen e muajit prill, pas zhvillimit...

Ndryshon renditja e FIFA-s. Kush kryeson? Kuqezinjtë humbin 3 pozicione

Belgjika ka marrë stafetën në udhëheqjen e klasifikimit të FIFA-s. Muajin e shkuar ajo kishte pikë të barabarta me Francën, por tashmë gjysmëfinalistja e...

Renditja e UEFA-s/Kryeson Reali, skuadrat shqiptare vazhdojnë me tre shifra

UEFA ka publikuar renditjen e radhës për klubet europiane, ku vendin e parë padiskutim e mban Real Madrid, pas një sezoni të jashtëzakonshëm që...

Renditja e FIFA-s/Gjermania pëson ‘disfatë’, Shqipëria dhe Kosova…

Renditja e përgjithshme e FIFA-s për muajin gusht ka plot surpriza, pasi vjen pas një Botërori i cili ‘shkatërroi’ ekipet e mëdha dhe ‘ngriti...

Renditja e FIFA-s/Shqipëria përmirësohet edhe kur humb, Kosova…

Shqipëria ka fituar dy pozicione në renditjen e FIFA-s, duke u ngjitur nga vendi i 58-ë në të 56-in. Është e habitshme pasi kuqezinjtë...

Ndryshon renditja, cilat janë 2 pasaportat më të fuqishme në botë

Të udhëtosh botën është një ëndërr e shumë prej nesh, por kjo varet edhe nga kombësia e një personi. Disa janë me shumë fat,...

Të fundit

Veliu në deklaratë për shtyp / Vetëm Policia ka detyrë ruajtjen e votës

Deklaratë për shtyp Përshëndetje, Sot, më datë 22.04.2021, shërbimet e Policisë Gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, në kuadër të hetimit në lidhje me procedimin...

OSBE mbi vrasj*n e Xhuvanit: Fushata nuk mund të njolloset me gjak e dhunë

Deklarata e OSBE: “Prezenca e OSBE-së në Shqipëri vërejti me shqetësim incidentin e dhunshëm, që çoi në humbjen e jetës në Elbasan. Mendimet tona janë,...

Demokracia në distancë:Të gjitha gafat e politikanëve gjatë komunikimeve “Zoom”

Nga Matteo Castellucci “Linkiesta” Politika ndikohet nga të njëjtat pajisje që mundësojnë mësimin nga distanca nëpër shkolla, me ndryshimin që parlamentarët paguhen më mirë. Në...

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...