E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Lista e FIFA-s, ja në çfarë vendi renditet Shqipëria në klasifikimin botëror

FIFA ka nxjerrë renditjen e skuadrave më të mira kombëtare dhe duket se asgjë nuk ka ndryshuar për Shqipërinë.

Kombëtarja shqiptare e ka mbyllur vitin 2019 sërish në vendin e 66-të në renditjen përfundimtare të FIFA-s.

Ky rezultat ka ardhur edhe si pasojë e mungesës së ndeshjeve gjatë muajve të fundit.

Edhe pse me një paraqitje të shkëlqyer në eliminatoret e Euro 2020, Kosova nuk ka ndryshuar vend në klasifikim duke ruajtur vendin e 115-të.

Sa i përket vendeve të para në klasifikim, kryesimin e mban sërish Belgjika, e cila ndiqet nga Franca dhe Brazili .

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...