E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

rekorde

Rekordet që u thyen në Barcelona-Bayern

Barcelona-Bayern, e përfunduar me rezultatin 2-8, pa diskutim që është një prej ndeshjeve më të pabesueshme jo vetëm të Champions League, por të gjithë...

Libri për jetën e Trump thyen rekord shitjesh

Libri “Shumë dhe asnjëherë mjaftueshëm. Si familja ime krijoi njeriun më të rrezikshëm në botë”, i cili flet për presidentin amerikan, Donald Trump, po...

Hakmarrje dhe rekorde, Juventus dhe Napoli kërkojnë kupën

Janë sërish Napoli-Juventus, dy skuadrat që do të luftojnë për trofeun e Kupës së Italisë, njësoj si tetë vite më parë, kohë kur triumfonin...

Fakte dhe rekorde që si keni ditur për 33 kryeministrat shqiptarë, do habiteni

Deri më sot shteti shqiptar numëron 33 kryeministra, që me një llogari të thjeshtë i bie një kryeministër për 3 vjet. Po të heqësh...

Goli i Atleticos thyen dy rekorde, Henry preket nga ai ‘negativi’ (Video)

Starti fantastik i Atletico Madridit në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve ndaj Monaco-s ka thyer menjëherë dy rekorde. Goli i Koke-s i shënuar...

Champions League/Messi dhe Ronaldo për rekorde, Shqipëria si San Marino

Të martën starton edicioni i ri i kompeticionit më të ndjekur të futbollit UEFA Champions League. Do të jenë dy ndeshjet e Grupit B...

Shkatërrimi i Arabisë Saudite nga Rusia u shoqërua me rekorde

Pasditen e sotme startoi evenimenti më i madh i futbollit, Kupa e Botës. Rusia si vend organizator luajti ndeshjen e parë përballë Arabisë Saudite,...

Vettel thyen rekorde në Barcelonë, por në “pole” ngjitet Hamilton

Të gjithë prisnin që të ishte Vettel ai që do të dominonte në këtë garë, por në fund është kampioni në fuqi Lewis Hamilton...

(VIDEO+FOTO) Paraplegjiku shqiptar hyn në Guinnes. Thyen 2 rekorde botërore

Jam Haki Doku, i datëlindjes 1996. Prezantohem me këtë moshë, që nga dita e aksidentit por dhe rilindjes time. Prezantohem kështu, pasi atëherë rifillova...

Roger Federer thyen rekorde edhe kur nuk luan

Roger Federer prej tre javësh nuk ka zbritur në fushë dhe kjo mungesë do të vazhdojë deri në qershor. Por edhe pse larg fushave...

Të fundit

Mosmbajtja e maskës: Gjobiten 644 persona, 9 të shoqëruar

Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur me 30 mijë lekë, 644 persona të cilët nuk e kishin mbajtur maskën, në kuadër të...

Rinas: Nuk deklaroi mijëra paund, procedohet 35-vjeçarja angleze

Një person u vu në pranga dhe një tjetër u procedua penalisht nga shërbimet e policisë Kufitare në Rinas. 22-vjeçari R.A, banues në Elbasan, u...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...