E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Libri për jetën e Trump thyen rekord shitjesh

Libri “Shumë dhe asnjëherë mjaftueshëm. Si familja ime krijoi njeriun më të rrezikshëm në botë”, i cili flet për presidentin amerikan, Donald Trump, po thyen rekorde në shitje.

Autorja e këtij libri është mbesa e presidentit të SHBA-ve, Mary Trump dhe sipas “The Guardian”, ai po shet rreth 1 milionë kopje në ditë.

Libri i botuar nga Shtëpia botuese ‘Simon & Schuster’ tregon historinë e familjes së presidentit amerikan. Edhe pse familjarët e autorit u përpoqën ta bllokonin botimin, libri sërish u hodh në treg.

Në libër, Mary Trump rrëfen jetën e familjes së saj dhe efektet mbi parimet dhe ngjarjet që kanë pasur në psikikën e presidentit Trump. Fillon nga figura e Fred Trump, babai i Donald dhe vëllait të tij Fred jr (babai i Marisë). Autorja e përcakton gjyshin si një “sociopat” me empati dhe mirësi nga të gjithë ata që e kanë njohur, përfshirë edhe presidentin.

Robert Trump, vëllai më i vogël i presidentit amerikan, u përpoq të bllokojë publikimin e librit, përmes një vendimi gjykate. Sipas avokatit, të gjitha informacionet e raportuara nga Mary Trump ishin “100 përqind të rreme, dhe shpifëse”.

Vetëm në ditën e parë të publikimit u shitën 950,000 kopje të vëllimit. Shtëpia botuese ka deklaruar gjithashtu mundësinë që ky libër së shpejti të bëhet një film.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...