E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

“Po realizoj ëndrrën time”, Vuçiç nis një tjetër fakultet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, duket se do të nisë edhe një fakultet tjetër.

Vuçiç ka treguar në profilin e tij në Instagram për regjistrimin në fakultetin e ri, duke u shprehur se është i lumtur që pas një kohe të gjatë po fillon realizimin e një ëndrre të vjetër.

Lideri serb thotë se ai dëshiron të bëhet një trajner basketbolli për skuadrat e të rinjve.

“Për herë të dytë në jetë jam bërë student, këtë herë në shkollën e lartë të studimeve sportive, me dëshirë që të bëhem trajner i basketbollit për fëmijë. Nuk do të besonit se sa i lumtur jam që pas shumë vitesh po filloj me realizimin e ëndrrave djaloshare”, shkruan ai.

Sipas “b92.net”, Vuçiç ka përfunduar Fakultetin Juridik në Beograd.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Nga: Skënder Minxhozi Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn. Fjala është për mërrëdhëniet e kryeministrit Edi...

Vetëm 19 vjeç/ Kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligën gjermane

Tim Civeja është mesfushori shqiptar 19-vjeçar që ka debutuar në Bundesligë ditën e djeshme me klubin e tij të Augsburgut ndaj Verder Bremenit në...

Si ndihmon Google Earth për të luftuar krimet ekologjike

Lista e krimeve që kryhen në sektorin e mjedisit në Lindjen e Mesme është e gjatë: rafineri të improvizuara nafte që lëshojnë tymra duke...

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, 5 viktima nga Covid-19

Pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 353 raste të reja me koronavirus në Kosovë, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). "Rastet e vdekjes...

Rama merr pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi me djalin turk (Video)

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi, Eldës dhe djalit nga Stambolli, Burakut. Ata u takuan gjatë kohës që Buraku...