E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

rekord

41 gola në Bundesligë/ Levandovski thyen rekordin historik të Gerd Myler

Sulmuesi polak i Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski ka realizuar në ndeshjen e fundit të kampionatit gjerman, në fitoren 5-2 nga Augsburg në ''Allianz...

Kosova regjistron rekord të rasteve të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi të enjten se janë regjistruar 12 vdekje dhe 975 raste të reja me sëmundjen Covid-19. Rastet e...

Rekord infektimesh nga koronavirusi, numri i viktimave mbetet i lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.153 raste të reja. Numër rekord që nga...

Bitcoin shënon rekord të ri botëror, arrin vlerën 1 trilion dollarë

Numri i përgjithshëm i tregtimit së kriptomonedhës Bitcoin ka arritur vlerën e më shumë se 1 trilion dollarëve. Kjo për shkak se çmimi i një...

Nuk ndalet Covid-19, regjistrohen 1.152 të infektuar në 24 orët e fundit

Kurba e koronavirusit mbetet e lartë në vendin tonë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.152 raste të reja, nga 3.994 testime...

Rekord të infektuarish, 13 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Nuk ndalet kurba e Covid-19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.113 raste të reja, një shifër rekord që nga...

Ronaldo alien, por rekordi i shqiptarit me Juventusin duket i pakapshëm

Për Kristiano Ronaldon pseudonimet janë drejt fundit, pasi portugezi, edhe pse nesër feston 36-vjetorin e tij (do i festojë më datë 5 shkurt), vazhdon...

Neuer më i mirë se Ronaldo, portieri ”i vjedh” një rekord portugezit

Cristiano Ronaldo është njeriu i rekordeve, por njëri prej rekordeve që ka vendosur në karrierën e tij të jashtëzakonshme tashmë nuk ekziston më, sepse...

SHBA, rekord ditor infeksionesh me koronavirus

Shtetet e Bashkuara regjistruan numrin më të lartë të viktimave si pasojë e koronavirusit që nga muaji maj. Rritje rekord, pësoi dhe numri i infeksioneve...

SHBA, një tjetër rekord i zymtë nga Covid-19

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një rekord të ri në numrin e infeksioneve dhe pacientëve në spitale me COVID-19. Të premten u regjistruan më shumë...

Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...