E hënë, 18 Janar, 2021
4 C
Tirana

Neuer më i mirë se Ronaldo, portieri ”i vjedh” një rekord portugezit

Cristiano Ronaldo është njeriu i rekordeve, por njëri prej rekordeve që ka vendosur në karrierën e tij të jashtëzakonshme tashmë nuk ekziston më, sepse është thyer nga Manuel Neuer.

Fitorja e bavarezëve kundër Salzburgut ka qenë e katërta radhazi në këtë edicion të Champions League për portierin gjerman.

Nëse shtohen edhe 11 fitoret e marra në edicionin e kaluar, të fituar nga Bayern Munich pa lënë mbrapa asnjë pikë, arrihet në 15, e cila është një rekord për kompeticionin.

Portieri gjerman njeh vetëm fitore në Europë prej më shumë se një viti. Ndeshja e fundit pa fitore ka qenë në marsin e 2019-ës, humbja 3-1 kundër Liverpool-it që i ka kushtuar eliminimin bavarezëve në atë edicion.

Ronaldo e kishte vendosur rekordin me fanellën e Real Madrid, gjatë sezoneve 2013/14 (ai i Decima-s) dhe 2014/15.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi publikon listën, ja 13 kandidatët e LSI për deputetë në Tiranë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 Prillit. Kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi ka lënë pas kryedemokratin...

Ndryshimi i emrit dhe logos, zyrtari i Interit komunikon qëndrimin e klubit

U bë me bujë lajmi se Interi do të ndryshonte emrin nga “FC Internazionale Milano” në “Inter Milano” por edhe logon që nga stema...

A do trazojë ujërat në Rusi, rikthimi i krye-opozitarit Sergei Navalni?

Nga: Ekaterina Kotrikadze “Project Syndicate” Aleksei Navalni është gati të trazojë ujërat në muajin më “dembel” në Rusi. Ashtu si në kohën e Bashimit Sovjetik,...

SHBA: Kishte frikë nga koronavirusi, 36-vjeçari jetoi për 3 muaj në aeroport

Një burrë i cili ishte i frikësuar për të kryer një fluturim për shkak të pandemisë së koronavirusit, jetoi i fshehur në një zonë...

Ulet ndjeshëm numri i të prekurve me Covid, 4 viktima

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...