E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

qen

VIDEO/220 takime dhe 4 fejesa të dështuara, ish-modelja martohet me qenin e saj

Në kohët moderne, njeriu i zemrës mund të mos jetë një burrë apo grua, por qeni i shtëpisë. 49-vjeçarja Elizabeth Hoad, shokoi Britaninë verën...

“Kafsha është ai në timon”, çfarë e nervozoi Saimir Tahirin

Sot në rrjet qarkulluan fotot e një qeni të keqtrajtuar nga i zoti. I prekur nga ky gjest, edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri,...

Mos e besoni po deshët/ Rregullore e re në Gjirokastër, gjobë nëse qeni juaj leh shumë

Personat të cilët mbajnë kafshët në shtëpi, çdo vit e më shumë janë në trend rritës. Kafshët shtëpiake janë shoqëruese të ngushta të njeriut,...

Qeni robot tani ka një çmim

Së fundmi e kemi parë të këshillojë mbi distancimin social apo të ruajë delet në mal. Qeni robot, i ndërtuar nga “Boston Dynamics”, tashmë ka...

Qyteti kinez ndalon ngrënien e qenve dhe maceve

Falë një ligji të ri si masë kundër përhapjes së COVID-19, një qytet në Kinë ka ndaluar banorët e tij të hanë mish qeni dhe maceje. Legjislacioni...

Indi, 18-vjeçarja detyrohet të martohet me një qen (video)

Një ceremoni martesore tradicionale indiane, është zhvilluar në shtetin lindor indian Xharkand. Çdo gjë u krye sipas ritualit fisnor, përveç një elementi të “vogël”....

Vrasja e ekstremistit, grekët protestë para ambasadës në Athinë: Shqiptarët janë qen

Mbrëmjen e sotme janë zhvilluar protesta para ambasadës Shqiptare në Athinë. Shkak i këtyre protestave është vrasja e ushtarit ekstremist grek në Gjirokastër, Konstantinos...

Messi “mbret” i driblimeve, ky qen ka aftësi ta “konkurrojë” (Video)

Lionel Messi njihet për kontrollin e lartë të topit dhe driblimet e shumta që bën në fushën e lojës. Një detaj që e bën...

“Pusho more qen, qepe gojën”, pasuria merr në qafë dy vëllezërit

Protagonistët e sotëm të seancës së ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” ishin dy vëllezër, Rolandi dhe Arbeni, të cilët ndodhen prej vitesh në...

Deklarata e fortë, Gjuriç para mediave i lënduar: Më tërhoqën zvarrë si qen

Marko Gjuric i cili u arrestua dhe më pas u dëbua nga Kosova ka dalë ditën e sotme para mediave  për një deklaratë së...

Të fundit

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Armando Sadiku shënon dy gola në Bolivi

Mungesa e golit në kampionatin e Bolivisë, ku është transferuar gjatë merkatos së janarit, kishte filluar t’i shndërrohej në një makth Armando Sadikut Por më...

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...