E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

SHBA/ Shkoi për të adoptuar qen, gruaja gjen aty qenin që kishte humbur dikur

Një grua nga Pensilvania pati një ribashkim të ëmbël me këlyshin e saj të humbur pas më shumë se dy vitesh ndarje.

Aisha Nieves nga Pennsylvania kohët e fundit po kërkonte një qen të ri për dy fëmijët e saj dhe vendosi të shikonte në faqen e birësimit të Shoqatës Humane të Qarkut Lehigh (LCHS). Ajo menjëherë vuri re se një Pit bull -Rottweiler kaf, i disponueshëm për birësim në strehimore ishte i njëjti qen që asaj i kishte humbur disa vite më parë.

“Mendova, prit pak, nuk mund të jetë ai”, tha Nieves për The Morning Call. “Pastaj, pashë vragën e vogël në njërin sy, vragën që i kishte bmetur nga një aksident me një derë, dhe mendova,”O Zot, ky është foshnja ime, ky është Kovu!”

Sipas The Morning Call, Nieves tha se gjatë ribashkimit, “Ai po tërbohej, duke u përpjekur të largohej nga djali që e mbante dhe po vraponte tek unë. Pastaj, u hodh mbi mua dhe filluam të puthemi dhe përqafohemi. Ai u ngrit tek prehri im … Unë i thashë, “Po, po shkon në shtëpi. Më vjen shumë keq që ndodhi. Nuk do të të humbas më kurrë”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...