E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Zëvendës drejtorët e policisë japin ‘llogari’ para Ardi Veliut dhe Tonin Vocajt

Kreu i Policisë Kriminale, Tonin Vocaj ka mbledhur sot zv/drejtorët e qarqeve ku i pranishëm ka qenë edhe drejtori i përgjithshëm Ardi Veliu. Kjo mbledhje pason pas ngjarjeve kriminale të ditëve të fundit.

Mbledhja është fokusuar në analizën e direktivave të dhëna më herët, ndërsa Zv/drejtorët po raportojnë për rezultatet. Kjo mbledhje pason pas paralajmërimit të Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, i cili u shpreh 2 ditë më parë se do të ketë ndryshime në postet e larta drejtuese të Policisë së Shtetit.

Një paralajmërim i tillë u bë edhe nga ana e kryeministrit Rama. Dje, me anë të një deklarate për mediat, Rama tha se Policia e Shtetit nuk jep dënimin, por reagon për një shkelje të caktuar dhe e çon atë para gjykatës.

Kryeministri u shpreh se gjyqtarët janë ata, të cilët nuk japin dënimin e merituar ndaj këtyre rasteve. Sipas tij, këta gjyqtarë duhen demaskuar sepse nuk janë duke bërë detyrën e tyre. Sa i takon ristrukturimit të Policisë së Shtetit, kreu i qeverisë deklaroi se ky proces ka nisur intensivisht. Rama pohoi se ndryshimi në nivele të larta të Policisë së Shtetit do të bëhet më herët nga ç’ishte planifikuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pesë të zhdukur, 16 të plagosur në shpërthimin e fabrikës kimike gjermane

Një shpërthim në një fabrikë kimike në qytetin perëndimor gjerman të Leverkusenit, të martën në mëngjes, shkaktoi një zjarr në një depozitë që përmbante...

E rëndë në Shkodër, 7-vjeçarja mbytet në lumin Buna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e Shkodrës, ku një 7-vjeçare është futur për t'u larë në lumin Buna, por fatkeqësisht u mbyt....

Euro bie nën 122 lekë, vlera më e ulët që nga janari 2020

Kursi i këmbimit të euros me lekun vazhdon të rënien dhe të martën shënoi vlerën më të ulët që nga fillimi i vitit 2020. Sipas...

Integrimi/ Zaev ironizon BE-në: Kur të jenë gati, të na lajmërojnë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ironizuar Bashkimin Europian, në lidhje me vendimin për të mos hapur negociatat, për shkak të vetos...

Juventus/ Alegri prezantohet, për Ronaldon dhe Dybalën vit i rëndësishëm

Gjatë konferencës për shtyp Alegri foli për dy lojtarë kyç tek bardhezinjtë, për Dybalën dhe Ronaldon: “Ronaldo është një kampion i madh, një djalë...