E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

VIDEO/220 takime dhe 4 fejesa të dështuara, ish-modelja martohet me qenin e saj

Në kohët moderne, njeriu i zemrës mund të mos jetë një burrë apo grua, por qeni i shtëpisë. 49-vjeçarja Elizabeth Hoad, shokoi Britaninë verën e vitit 2019, kur u martua me qenin e saj Logan.

Ish-modelja e njohur, pjesëmarrëse në disa emisione të njohura televizive, kishte 13 vite që ishte zyrtarisht beqare. Hoad tha se mori këtë vendim, pasi ishte shumë e zhgënjyer nga meshkujt.

Në jetën e saj, ajo llogarit 220 takime dhe 4 fejesa që nuk përfunduan dot në martesë. Elizabeth shprehet e bindur se një grua nuk ka nevojë për një burrë në jetën e saj, që të jetë e lumtur.

Martesa me qenin po shndërrohet në një tendencë në Perëndim. Ndërkohë në Indi, ajo është një praktikë e vjetër.

Në vitin 2014, Magli Munda, asokohe 18-vjeçe, u urdhërua nga pleqtë e fshatit të martohej me një qen. Ata mendonin se martesa e saj në atë moment me një burrë, do t’i sillte fatkeqësi në familje.

Por martesa me një qen mund t’i ndryshonte gjërat, duke e transferuar shpirtin e keq nga vajza tek qeni.

                                           TIRANA TODAY

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...