E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

pronaret

10 trashëgimitë më të mëdha, që i janë lënë kafshëve nga pronarët e tyre

10- Shimpanzeja Babëlls. Trashëgimia: 2 milionë dollarë. Majmuni ishte kafsha e preferuar e mbretit të muzikës pop, Majkëll Xhekson. 9- Një numër i paspecifikuar qensh....

Qeveria jep lajmin e mirë për pronarët që preken nga ndërtimi i Rrugës së Arbrit

Të gjithë pronarët që preken nga ndërtimi i “Rrugës së Arbrit” do të kompensohen. Ditën e djeshme, Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për shpronësimin....

Unaza e Re/ ARRSH bën njoftimin e rëndësishëm për pronarët e shpronësuar

ARRSH ka nxjerrë një njoftim shumë të rëndësishëm që prek pronarët e shpronësuar nga projekti i Unazës së re. Përmes një njoftimi shpërndarë mediave, ARRSH...

Konflikti në Berat/ Zbardhen detajet, babë e bir qëlluan ndaj 3 personave (Emrat)

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga konflikti me armë që ndodhi në Berat, ku pronarët e lavazhit qëlluan me armë qiramarrësit. Ngjarja ka...

Konflikt me armë në Berat, pronarët e lavazhit qëlluan qiramarrësit

Gjatë pasdites së sotme, në rrugën e Uznovës në Berat janë regjistruar disa të shtëna me armë zjarri. Konflikti me armë mësohet ka nisur për...

Mëshirë për pronarët, lotë krokodili për gazetarët?

Nga: Mero Baze Duket se emisioni i Ylli Rakipit dhe Adi Krastës nuk do jetë më në ekranin e News 24, por në një ekran...

Policia aksion në Velipojë e Pogradec, lirohen hapësirat e zaptuara në plazhe (Video)

Policia e Shtetit ka vijuar aksionin "Plazh i lirë", për parandalimin dhe ndëshkimin e informalitetit, evazionit fiskal në turizëm, ndërtim, hidrokarbure, mallra të akcizës...

Shpronësimi i pronarëve në mes të Tiranës: Duan të ndërtojnë një 20 katësh

Pronarët e disa bizneseve në “Rrugën e Kavajës” kanë dalë sot protestë, teksa deklarojnë për mediat se qeveria ka nxjerrë një VKM për shpronësimin...

10 kafshët shtëpiake që kanë trashëguar miliona dollarë nga pronarët e tyre

10. Shimpazeja Bubbles, fitoi 2 milionë dollarë si trashëgimi nga këngëtari Majkëll Xhekson. 9. Gruaja e producentit të serialit të famshëm Star Trek, i la...

Historia e dhimbshme e Florës/Në ‘78 shteti i jep shtëpi, sot ia prish Bashkia (Video+Foto)

Në vitin 1978 familja Demi nga Tirana përfitoi një banesë nëpërmjet një kontrate me Ndërmarrjen e Banesave. Prej 17 vitesh në shtëpinë me dy...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...