Aktualitet

Konflikti në Berat/ Zbardhen detajet, babë e bir qëlluan ndaj 3 personave (Emrat)


               Publikuar në : 17:49 - 19/10/19 Enno

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga konflikti me armë që ndodhi në Berat, ku pronarët e lavazhit qëlluan me armë qiramarrësit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “30 Vjetori”, në Berat, ndërsa BalkanWeb raporton se pronari Vladimir Spahiu ka qëlluar me pistoletë nga makina drejt lavazhit, teksa djali i tij, Xhoni, ka qenë në drejtim të mjetit.

Mësohet se pronarët kanë qëlluar ndaj shtetasve Krenar Dinkallari, Erion Germaku dhe Muhamet Hysa, të cilët për fat të mirë nuk janë lënduar.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT