E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

konflikt

Konflikt i vjetër mes autorit dhe të plagosurit, zbardhet ngjarja në Lezhë

Pasditen e sotme, në fshatin Mabë të Lezhës u dëgjuan disa të shtëna me armë zjarri. Ndërkohë, së fundmi është zbardhur ngjarja. Autori, Daniel Rama ka...

Konflikt në fshatin Labovë të Gjirokastrës, humb jetën një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Labovë të Gjirokastrës, ku një person ka humbur jetën si pasojë e një konflikti. Burime për...

Tiranë/ Dy stomatologe kapen me shpulla në oborrin e Qendrës së Shërbimit Mjekësor

Dy stomatologe janë konfliktuar me njëra-tjetrën në ambientet e punës, për shkaqe ende të paqarta. Ky rast është shënuar një ditë më parë, e ndërsa...

Të shtëna në Shkodër, plas sherri mes dhëndrit dhe vjehrrit

Një sherr që ka ndodhur në fshatin Grudë të Shkodrës, ka përfunduar me përdorimin e armëve. Paraprakisht bëhet me dije nga burime jo zyrtare se...

Qëlloi ndaj makinës së kushëririt pas një sherri, arrestohet 20-vjeçari

Një 20-vjeçar është arrestuar sot në flagrancë nga policia, pasi ka qëlluar me armë drejt makinës së kushëririt të tij. Pas një konflikti për motive...

Sherr me thika në Tiranë, dy të rinj plagosin 23-vjeçarin në një ‘Fast Food’

Policia ka arrestuar sot dy të rinj, pasi kanë plagosur me thikë një 23-vjeçar në rrugën Myslym Shyri. Sipas policisë, shtetasit R. O., 21 vjeç...

Plas sherri në Durrës, 27-vjeçari plagos dy vëllezërit

Qytetarët shqiptarë vijojnë të tregojnë moskokëçarje në zbatimin e rregullave të karantimit. Pavarësisht rregullave të vendosura nga ana e shtetit, qytetarët jo vetëm që...

Konflikt mes disa personave, një i plagosur në Tiranë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Tiranë. Raportohet paraprakisht, nga burime jo zyrtare se një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka...

Emrat/ Burri ekzekuton gruan në Durrës, e qëlloi me levë hekuri

Zbardhen detaje të tjera nga vrasja që ndodhi paraditen e sotme në Durrës. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në një dyqan që tregton metrazhe dhe...

24-vjeçarja plagos bashkëmoshatarin, i riu dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Lezhë, teksa një 24-vjeçare ka plagosur me thikë një bashkëmoshatar. Ngjarja u regjistrua në lagjen Besëlidhja në...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...