E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Etiketa

prokurori

Ademi denoncon në prokurori Policinë e Shtetit: Nuk ruajti rendin dhe sigurinë

Kryetarja e Bashkisë Shkodër ka denoncuar në prokurori drejtuesit e policisë së shtetit, duke kërkuar “Procedimin penal të punonjësve dhe të drejtuesve të Policisë...

SHBA/ Ivanka Trump merret në pyetje nga prokurori për keqpërdorim fondesh

Ivanka Trump, vajza dhe këshilltarja e presidentit, u mor në pyetje këtë javë si pjesë e një procesi gjyqësor që po shqyrton pretendimet për...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Probleme me pasurinë, shkarkohet prokurori Blerim Tominaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkojë nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda, Blerim Tominaj, i cili punonte në Prokurorinë e...

Dhuna ndaj 15-vjeçarit tek Liqeni/ Prokuroria kërkon pezullimin e policit

Prokuroria e Tiranës ka nisur sot hetimet për policin që akuzohet se ka dhunuar 15-vjeçarin Sarandi Çobo. Mësohet se prokuroria pezullimin nga detyra të efektivit...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit çon në Prokurori vendimin e Këshillit Bashkiak 

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar një padi pranë Prokurorisë së Tiranës, në lidhje me vendimin e Këshillit Bashkiak mbrëmjen e djeshme, që...

‘Prokurori’ i kërcënoi familjen, Behgjet Pacolli ia lë në dorë drejtësisë

Policia e Kosovës ka vënë në pranga një person që ka kërcënuar, dhe ka kërkuar para nga Behgjet Pacolli. Lajmin e ka bërë të...

COVID-19/ Prokuroria e Shkodrës në karantinë, infektohet një nga punonjësit

Koronavirusi ka prekur dhe Prokurorinë e Shkodrës. Raportohet se një Oficer i Policisë Gjyqësore ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Thuhet se punonjësi ka qenë në...

“1 milion e 200 mijë maska të skaduara”, Bardhi ka një thirrje për Prokurorinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi përmes një postimi në Facebook deklaron se 1 milion e 200 mijë maska të skaduara, janë shpërndarë...

Gënjeu Kongresin, aleati i presidentit Trump dënohet me burg

Bashkëpunëtori i ngushtë i presidentit Trump, Roger Stone është dënuar ditën e sotme me 40 muaj burg. Politikani republikan i cili është përfshirë në hetimet...

Të fundit

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...