E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Mbi dy orë në Prokurori, Berisha zbardh dëshminë e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dëshmuar para dy prokurorëve, Elisabeta Imeraj dhe Eljon Mazrekut në Prokurorinë e Tiranës, sa i takon protestës së 8 janarit, të zhvilluar para selisë blu.

“Ajo që dua të them është kjo: Në deklaratën time theksova se për çdo shqiptar, për çdo mik dhe partner të Shqipërisë shëmtira më kryesore, akti më i paimagjinueshëm, momenti më kriminal në historinë e 30 viteve dëshmia më flagrante e lidhjes së politikës me krimin, ishte jo vetëm atë ditë. Lulzim brava i rrethuar nga një bandë vrasësish, trafikantësh pengmarrësish, fundamentalistësh. Kjo përbën momentin më dramatik dhe dëshminë më flagrante të shkrirjes në një të narko-shtetit dhe lidhjeve të një politikani me krimin”, tha Berisha pas përfundimit të marrjes në pyetje.

Para se të mbërrinte në Prokurori, për gazetarët u shpreh se është thirrur nga Rama, pasi ai ka urdhëruar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...