E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berisha shkon Prokurori: Jam thirrur nga Rama e jo nga Basha!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar para gazetarëve se është kërkuar në Prokurori me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

Berisha sapo ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës, ku do të merret në pyetje për protestën e dhunshme të 8 janarit, te selia e PD.

Ai ka sqaruar më tej se do të japë informacione të hollësishme, sapo të dalë nga Prokuroria.

“Ju ftoj se sapo të dal nga dera e Prokurorisë, do t’ju informoj ju hollësisht. Basha është një vegël i qeverisë, aty thirrem nga Rama unë, jo nga Basha.

Unë mendoj se duhet t’u kërkonte të falur dhe të ndëshkonte policinë, kishte ndaluar njerëz të pafajshëm”, tha ish-kryeministri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...