E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

president

Koronavirusi në Shqipëri/ Rama thotë fjalët më të mira për Metën

Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama duket se i kanë lënë mënjanë dallimet politike dhe janë përqendruar të dy në luftimin e koronavirusit. Parashtrimin...

Meta: Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Romëve

Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim së fundmi në Facebook, posaçërisht për Ditën Ndërkombëtare të Romëve. “Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Romëve! Shoqëria jonë ndonëse...

Kurti nuk do t’i përgjigjet ftesës së Presidentit Thaçi

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherë anëtare e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se kryetari i partisë, Albin Kurti nuk do...

Si i kanë trajtuar krizat e shëndetit publik presidentët amerikanë

Pothuajse të gjithë presidentët amerikanë janë përballur me një krizë në detyrë, qoftë ky një skandal politik, katastrofë natyrore, fatkeqësi ekonomike apo terrorizëm. Por jo...

Kurti i përgjigjet Presidentit: Veç zgjedhje, tjerat janë shkelje kushtetuese

Shefi i Qeverisë në dorëheqje, Albin Kurti, ka bërë një interpretim të Kushtetutës, duke nxjerrë përfundime se s’mund të themelohet Qeveri e re pa...

Rrëzimi i Qeverisë Kurti, flet për herë të parë Presidenti Hashim Thaçi

Mbrëmjen e kaluar u rrëzua Qeveria Kurti, si pasojë e mocionit të mosbesimit të propozuar nga kreu i LDK-së Isa Mustafa. Ndërkohë reagimet kanë qenë...

Basha pranon ftesën e Presidentit Meta

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka pranuar ftesën e Presidentit Ilir Meta për të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Basha ka...

Meta uron: Gëzuar Festën e Sulltan Nevruzit

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Presidenti Ilir Meta ka uruar Festën e Sulltan Nevruzit. “Gëzuar Festën e Sulltan Nevruzit dhe Pranverë në zemrën...

Trump: Etiketimi i COVID-19 si “virusi kinez”, i saktë

Presidenti Trump thotë se vendimi i tij për ta etiketuar COVID-19 si "virusi kinez", është i saktë pasi sipas tij është dëshmi e faktit...

Covid-19/ Presidenti i Federatës italiane: Do i bëj UEFA-s kërkesën urgjente

Presidenti i Federatës italiane të futbollit Gabriele Gavrina përgjatë një interviste për “sportmediaset”, ka rrëfyer se ditën e martë do i bëjë UEFA-s një...

Të fundit

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

Një tjetër rast pozitiv në radhët e politikanëve të Kosovës

Një tjetër politikan nga Kosova ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ish-ministrin e Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku nga radhët e LDK-së. Lajmin e ka...