E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

president

Tubimi i Trump dhe çështja e pjesëmarrjes

Përdoruesit e aplikacionit TikTok morën pjesërisht meritën se kishin rritur artificialisht pritshmëritë për nivelin e pjesëmarrjes në tubimin e Presidentit Trump në Tulsa të...

Protestat e maturantëve, reagon Meta

Lidhur me protestat e maturantëve, ka reaguar së fundmi edhe Presidenti Ilir Meta. Kreu i Shtetit i bën thirrje Komitetit të Maturës Shtetërore që në...

Thaçi: Së shpejti do tërhiqem nga jeta politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar në një intervistë në SYRI TV se do të tërhiqet nga jeta politike. Ai ka konfirmuar se...

Presidenti Meta rikthen në Kuvend një tjetër ligj

Së fundmi Kreu i Shtetit Ilir Meta ka rikthyer në Kuvend ligjin “Për përmirësimin e zonave të biznesit”. Presidenti Meta thotë se ky ligj shkel...

Donald Trump, aleat jo i besueshëm

Njoftimet për tërheqjen e trupave amerikane nga Gjermania nuk kanë kuptim nga ana ushtarake, por kjo nuk i intereson egocentristit Trump. Nga Europa kërkohet...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

“Jam i ngopur me pushtet”/ Thaçi flet hapur për largimin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të largohet nga jeta politike në përfundim të mandatit të tij. Në një intervistë për “Rubikon”, ai është...

Zbardhet takimi i Metës me ambasadorët e vendeve të BE

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian. Presidenca njofton se Meta i njohu ambasadorët me platformën e tij të...

Çështja e Teatrit Kombëtar/ Meta dorëzon tjetër padi në Gjykatën Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta iu drejtua sërish sot Gjykatës Kushtetuese për çështjen e Teatrit Kombëtar. Pas dorëzimit të padisë në Kushtetuese, këshilltari juridik i Presidentit, Bledar...

Të fundit

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...