E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Rama shpërfill protestën e Metës: Ai s’ka hallin e shtëpisë

Kryeministri Rama ka shmangur çdo lloj komenti në lidhje me protestën që do mbajë presidenti Meta në 2 mars. Teksa kishte marrë fjalën për ndërtimin e godinave që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama tha se fokusi është tek familjet e prekura, e jo tek presidenti që ka një shtëpi të madhe.

Lidhur me manifestimin e datës 2 mars, presidenti akuzon se ndaj Presidencës e vendit po bëhet ‘grusht shteti’. Ju a keni një koment për këtë?

“Presidenti e ka shtëpinë më shumë se një shtëpi. Unë jam këtu për ata që jetojnë në çadra, apo jetojnë në shtëpitë e të tjerëve.

Për ata jam unë këtu, jo thjesht në këtë konferencë, por në të gjitha orët e ditës time me gjithë natën, kështu që ua kam lënë juve çështjen e presidentit. Eshtë luks i madh për mua të merrem”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...