E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

U emërua me shumë bujë, moderatori i njohur braktis emisionin në mes të sezonit

Moderatori Kelvi Kadilli nuk do të jetë më pjesë e emisionit “Ditë e Re” në RTV Ora. Këtë sezon, emisioni startoi nën drejtimin e Arjola Shehut dhe Kelvi Kadillit.

Që në nisje të programit për këtë mëngjes, prezantuesit deklaruan se kishin rezervuar një lajm surprizues për publikun.

I ftuari i kësaj dite ishte moderatori Arjon Muça, i cili mësohet të jetë njëkohësisht moderatori i ri i formatit.

 

View this post on Instagram

 

Nje aventure e re, nga e hena ne te premte nga ora 7:00 -10:00 me @arjola_shehu 🙏🏻 faleminderit @rtvora

A post shared by Arjon Muca (@arjonmuca) on

Ky ndryshim është bërë i ditur për publikun ‘live’ nga studio, ndërsa Kelvi Kadilli ka shpjeguar arsyen e largimit të tij nga emisioni i mëngjesit.

Ai tha se do të nisë një angazhim të ri, që lidhet me biznesin.

“Do të nis një angazhim të ri, që nuk ka lidhje me televizionin, por me biznesin. Lidhet me pasionin tim të ri, prandaj pas mbledhjeve të shumta me stafin, vendosëm të gjenim një figurë mashkullore që të më zëvendësonte mua”, ka thënë Kelvi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....