E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Ilir Meta: Këtu më keni edhe për 50 vite!

Presidenti Ilir Meta ka pohuar se do të jetë për një kohë të gjatë në jetën politike. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, thotë se nuk ka frikë nga vendimi i Gjykatës Kushtetuese për shkarkimin ose jo të tij. Në një konferencë me gazetarët, Kreu i Shtetit u shpreh se ai ka zero çështje me Gjykatën Kushtetuese, ndërsa deklaroi se nuk thërret popullin për karrigen e tij, por për votën e lirë.

“Mos kini merak fare! Do të më kini këtu për 30, 40 dhe 50 vite”, ishte përgjigjja ndaj pyetjes së gazetarëve, se çfarë do të bëjë pas mbylljes së mandatit si president.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...

“Ka qenë një ferr i vërtetë”, Monika Lubonja rrëfen vështirësitë e divorcit

Aktorja e njohur, Monika Lubonja, është një ndër pretendentët që synojnë finalen e BBV. Gjatë qëndrimit në shtëpi, ajo ka ndarë herë pas here...