E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

premtime

Rama: Premtimet e Bashës kërkojnë rritje ekonomie 18%, kaq s’e ka pasur as Kina

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar premtimet e kryedemokratit Lulzim Basha për fushatën elektorale në prag të zgjedhjeve parlamentare. I ftuar në emisionin ''Zgjedhje 2021'', Rama...

Rama premton: Aeroporti i Tiranës me 2 terminale, nuk do të blejmë më energji

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar qytetin e Lezhës, ku në fjalën e tij para qytetarëve ka treguar planet për hapjen e...

Kërcënimi, ‘Shpëtoni ushtarin Rama’!

Nga: Agim Baçi Për këdo që i dukej e pamenduar se një ditë do të ishim përballë kërcënimeve si premtim elektoral, mjafton të ndjekë deklaratat...

Manastirliu: Më 25 prill rinovojmë kontratën me shqiptarët, mbajtëm premtimet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e katërta në listën e kandidatëve të PS-së në Qarkun Tiranë, është shprehur e bindur në fitoren mazhorancës më...

Basha publikon videon: Rama premton ujë 24 orë pas 8 vitesh në pushtet

Kryeministri Edi Rama premtoi ditën e sotme, se në mandatin e tretë qeverisës zonat urbane në 61 bashki të vendit, do të kenë ujë...

Paloka: Rama premton të njëjtat gjëra që premtoi në vitin 2013

Numri 2 i Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një postimi në facebook, ka reaguar në lidhje me programin e Partisë Socialiste për Ujin dhe...

Politikanët të mbajnë përgjegjësi nëse shkelin premtimet e tyre

Nga: Stephen L.Carter “Bloomberg” Ndërsa po vazhdojnë thirrjet drejtuar guvernatorit të Nju Jorkut Edrju Kuomo për të dhënë dorëheqjen, si një profesori i drejtësisë pyes...

Vasili publikon premtimet e Ramës në 2013: Kush e beson akoma s’ka respekt për veten

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka publikuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama gjatë fushatës së 2013, para se të fitonte zgjedhjet. Asokohe,...

“Premtime, mashtrime dhe përgjime”, Balliu poston videon për Edi Ramën

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu përmes një postimi në Facebook, një video të cilën e titullon: “Shqipëria dialog me Ramën, kompozuar nga qytetarët shqiptarë”,...

Samiti i Berlinit, revoltohet Thaçi: Premtime abstrakte!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në faqen e tij të “Facebook” shkruan se situata e keqe në të cilën ndodhet vendi...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...