E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

populli

Çfarë ndodhi që ky popull u doli duarsh?

Nga: Frrok Çupi 23 qershor i vitit 2013, Laç. Një militant i LSI, Gjon Gjoni, u kthye në viktimë të pafajshme. I kishin dhënë një...

Letër e bardhë nga… populli

Nga: Agim Baçi Një votim fillimisht me letër të bardhë. Pastaj edhe një tjetër… Tetëdhjetë e tre për qind kanë votuar “pa shenjë” në një...

Sondazhi/ Shqiptarët të zhgënjyer nga qeveria dhe politika

Instituti Shqiptar për Demokraci e Ndërmjetësim dhe Instituti Demokratik Amerikan publikuan sot një sondazh mbi angazhimin politik në Shqipëri, ku shprehet një zhgënjim në...

Njeriu ekran

Nga: Frrok Çupi Nuk di si ka zbritur nga zonat katolike të Veriut, por tani jeton në një shtëpi të mirë në rrethinat e Vorës....

“Mr.Bean”, Kurti flet publikisht për “nofkat” që i ka vënë populli

Përgjatë një interviste televizive, kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti komentoi tre nofkat të cilat aludohet se ia ka vënë populli. Bëhet fjalë për...

Pak orë para protestës, reagon Meta: Zëri i popullit është zëri i Zotit

Vetëm pak orë para manifestimit të thirrur, ka reaguar Presidenti Ilir Meta. Ky i fundit përmes një postimi në rrjetin social Facebook i uron mirëseardhjen...

Meta tregon si duhet të zgjidhet presidenti i ardhshëm

“Unë kam qenë në anën e qytetarëve dhe nuk kam frikë nga vota e popullit”. Ky ka qenë mesazhi që presidenti Ilir Meta ka...

Menaxhimi i të ardhurave nga qeveria, qytetarët: Haram iu qoftë po i morën vetë

Nga Anxhela Ferra Në mbledhjen e parë të Këshillit Koordinues të Diasporës, kryeministri Edi Rama u shpreh se në janar pritet të ketë një faturë...

“Populli PPP”

Nga Mirgen Pero Që në mëngjes, sapo hap telefonin një lumë portalesh të bombardojnë me fjalën PPP. Shifra marramandese, 200 milionë euro për këtë gjë,...

Kur politikanët thërrasin “populli” zakonisht nuk është shenjë e mirë

"Populli” ka qenë një nga thirrjet më të preferuara të atyre që janë në ose në ndjekje të pushtetit, por edhe një nga më...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...