E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Petrit Vasili

‘Ping-pong’ për mbledhjen e Këshillit, opozita: Takohemi nesër ose pasnesër

Opozita jashtëparlamentare nuk tërhiqet nga kërkesa për të shtyrë takimin e sotëm të Këshillit Politik, të thirrur nga mazhoranca. Ata thonë se ndonëse gjykojnë...

“Kërkon të ndryshojë Kushtetutën për 6 ditë”, Vasili refuzon ftesën e Ramës

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, menjëherë i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Rama, i cili i kërkon opozitën jashtëparlamentare në tryezën e Këshillit Politik. Në...

Përmendi vëllezërit Budina si të infektuar me koronavirus, Vasili: Rama shkeli ligjin

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i bën thirrje Prokurorisë që të hetojë kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se Rama ka...

“Ja pse u rrit numri i të infektuarve me koronavirus”, ish-deputeti i LSI nxjerr prapaskenat

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ngre alarmin se Shqipëria po përballet me një administrim skandaloz të pandemisë nga COVID-19. Duke vënë në dukje se...

Vasili: PD-LSI funksionoi si skuadër ëndrrash! Me Metën, zero kontakte

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili u shpreh se raportet PD-LSI një vit para zgjedhjeve parlamentare janë si asnjëherë më parë. Në një intervistë në “News24”,...

Këshilli Politik s’arriti një marrëveshje, Vasili: Ja kush nxori pengesa

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore mbrëmjen e kaluar nuk mundi që të arrinte një marrëveshje. Ndërkohë sot, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një intervistë...

‘Reforma Zgjedhore në udhëkryq’, Zëri i Amerikës: S’ka marrëveshje

Në Shqipëri, Reforma zgjedhore duket të ketë mbetur ende në udhëkryq, me palët që fajësojnë njëra-tjetërn për mospërmbylljen e procesit brenda afatit që ato...

“Temat e nxehta”, Vasili flet për Reformën Zgjedhore

Përfaqësuesi i Lëvizjes Socialiste për Integrim në tryezën për Reformën Zgjedhore Petrit Vasili, përgjatë një interviste televizive theksoi se “nuk mund të pranohet që...

Reforma Zgjedhore/ Bylykbashi e Vasili: Duhet të garantojmë mbrojtjen e zgjedhësit shqiptar

Përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur në lidhje me çështjet e diskutuara në tryezën e reformës zgjedhore. Në një prononcim...

Përmbyllja e procesit për reformën zgjedhore, opozita propozon të hënën për takim

Përfaqësuesit e opozitës në Grupin Politik për Reformën Zgjedhore kanë propozuar të hënën si ditën e mbledhjes së këtij grupi. Oerd Bylykbashi i PD-së dhe...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...