E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Vasili del me deklaratën e fortë pas arrestimit të Kokës, zbardh skemën

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas arrestimit të ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka, me urdhër të SPAK-ut. Prokuroria e Posaçme e vuri nën hetim Lefter Kokën pas kallëzimit që depozitoi LSI-ja, lidhur me aferën e inceneratorëve. Vasili shprehet se arrestimi ka ndodhur shumë vonë, dhe se nuk ka ssnjë vlerë për të falenderuar SPAK-un. Ai thotë në një status në Facebook se prangosja e Kokës është vonuar me qëllim. Vasili madje zbardh edhe skemën. “Banda e aferës së incineratorëve nuk duhej të prekej para zgjedhjeve, sepse ajo do të blinte dhjetëra mijera vota të LSI-së për llogari të Rilindjes në Durrës, Tiranë, Elbasan, Fier, Berat etj”, citon më tej ai. Petrit Vasili paralajmëron se LSI-ja do ta zbardhë të plote këtë aferë.

Ja se çfarë shkruan Petrit Vasili

Shume vone, hipokrite dhe pa asnje vlere per te falenderuar Spakun.

Denoncimet dhe faktet atje kane qene prej shume kohesh, por mosveprimi ka qene i qellimshem dhe me regji.

Banda e aferes se incineratoreve nuk duhej te prekej para zgjedhjeve sepse ajo do te blinte dhjetera mijera vota te LSI per llogari te Rilindjes ne Durres,Tirane, Elbasan, Fier, Berat etj.

Ne krye te bandes eshte vete Edi Rama dhe Kryetaret e Bashkive e Ministrat ende ne detyre.

Banda e icineratoreve e detyroi edhe Lulzim Bashen qe te mos pranonte asnje anetar nga Lsi ne Komisionin Hetimor parlamentar.

LSI do te zbardhe te plote dhe deri ne fund kete afere para popullit shqiptar.

Shqiptaret nuk duan drejtesi me regji, por drejtesi te vertete dhe ne kohen e duhur!!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...