E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

U takua me ambasadorët, Basha zbulon se për çfarë diskutuan

Lulzim Basha, në një prononcim për mediat ka folur për takimin që ka pasur me 6 ambasadorë paraditen e sotme. Kryedemokrati Basha tha se takimi që ka zhvilluar me diplomatët e huaj ishte për të djeshmen, të sotmen dhe të ardhmen.

Z. Basha keni zhvilluar një takim sot me ambasadorët. Kishte lidhje me ngjarjet e djeshme?

Takimi i sotëm me ambasadorët ishte për të djeshmen, për të sotmen dhe për të ardhmen.

Ambasadorja e SHBA, ambasadori i BE dhe ambasadorët e Gjermanisë, Italisë, Francës dhe Britanisë së Madhe kanë diskutuar më Bashën për më shumë se një orë.

Diplomatët e huaj u pritën në hyrje të PD-së nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi dhe nënkryetarja Jorida Tabaku. Ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk ka hezituar të japë edhe një mesazh sapo shkeli selinë blu. “Ditë me diell. Ditë shumë e bukur sot”, i thotë ajo Tabakut teksa futet brenda në PD.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...