E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

3 deputetë të LSI-së kërkojnë të jenë pjesë të Komisioneve Parlamentare

Tre deputetë të LSI-së, Petrit Vasili, Erisa Xhixho dhe Agron Çela kërkojnë që të jenë pjesë e Komisioneve Parlamentare.

-Petrit Vasili kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Shëndetësisë dhe zëvendësues te Ligjet.

-Erisa Xhixho kërkon të jetë anëtare e Komisionit të Ligjeve, te Integrimi dhe zëvendësuese te Media.

-Agron Çela kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Sigurinë Kombëtare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...