E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

PD përjashton LSI nga çdo lloj përfaqësimi, nisin sulmet e para

PD e ka përjashtuar LSI nga çdo lloj përfaqësimi. Siç duket, PD dhe LSI nuk do të kenë asnjë lidhje me njëra-tjetrën në Parlamentin e ri.

Këshilli Kombëtar i PD votoi dje për kryetarët dhe nënkryetarët e komisioneve parlamentare, dhe sipas dokumentit, PD ka vendosur që të drejtojë vetë komisionet që do i japë mazhoranca. Aty ku drejtues do jenë deputetët e PS, nënkryetarët do të jenë po nga PD.

Dje kanë nisur dhe sulmet e para nga ana e LSI. Petrit Vasili ka bërë një status në rrjetet sociale, ku flet për opozitë false, duke goditur në këtë mënyrë demokratët.

Një pjesë e statusit të Vasilit:

“Parlamenti fillon vetem e vetem nga 25 prilli, qe eshte kryekrimi i Rilindjes!

Parlamenti fillon vetem e vetem me 25 prillin.

Pa zgjidhur e perballur 25 prillin dhe masakren zgjedhore çdo gje tjeter ne parlament do te jete vetem farse dhe riciklim i kompromiseve, qe vijne ere te qelbur dhe qe komisionohen nga oligarket.

Tashme shkaterrimi i zgjedhjeve te 25 prillit eshte fakt i provuar katerciperisht.

Ky shkaterrim ka prodhuar nje pushtet kuisling ilegjitim, kunder vullnetit te popullit duke grabitur e rrembyer voten ne menyre mafioze

25 prilli eshte kryekrimi i rilindjes dhe asnje inskenim me regji per te devijuar vemendjen nuk e shpeton dot ate!”, shkruan ai.

Edhe këshilltari i presidentit Meta, Ilir Kulla, përmes një statusi në rrjetet sociale ironizon PD për largimin e Bujar Nishanit.

“Sa te ngjashem jane rilindasit te djathte dhe te majte; ata shkarkuan Presidentin sipas menyres se tyre ne fillim te qershorit, keta shkarkuan Presidentin e tyre (Nishanin) ne fund te gushtit!”.

Lexo edhe :   Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...