E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Peshkopi

Berisha kërcënon me një ‘97-të të dytë, deputetët e Dibrës braktisin “Foltoren”

Asnjë nga tre deputetët e Partisë Demokratike të Qarkut të Dibrës, nuk ka qenë i pranishëm dje në "Foltoren" e ish-liderit demokrat. Deputetët Xhelal...

Në burg për një copë çimento, prokurori zvarrit çështjen: Nuk bëhet Shqipëria

Emisioni “Stop” trajtoi në pjesën e dytë këtë të mërkurë rastin e dhunimit të dy të moshuarve nga ana e policit Bukurosh Zagrati për...

“Edukoni djemtë”, protesta në Peshkopi pas abuzimit me të miturën

Rasti i përdhunimit të një të mitureje nga pesë persona në grup, solli revoltën e shqiptarëve. Rrjetet sociale patën një ndërgjegjësim në masë, ndërsa...

I kërkuar ndërkombëtarisht nga Italia, arrestohet i 35-vjeçari i rrezikshëm në Dibër

Një 35-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në qytetin e Peshkopisë, me qëllim ekstradimin e tij drejt shtetit italian. Policia bën me dije se shqiptari...

Rikthehet dimri, trashësia e dëborës në Peshkopi shkon në 19 cm (VIDEO)

Një dimër i dytë është për Peshkopinë, duke zbardhur të gjithë zonën. Shqipëria është zgjuar mes reshjeve të dëborës dhe motit me shi. Paraditen e...

Tentoi të ekzekutonte 2 persona, kush është 20-vjeçari që u ekstradua nga Franca

Ekstradohet nga Franca një 20-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Vrasje me paramendim”. Bëhet fjalë për shtetasin Klevis Filka (Vishka), lindur...

Berisha denoncon ngjarjen e rëndë në Peshkopi: Të droguarit tentuan ta përdhunonin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër denoncim në rrjetet sociale. Qytetari digjital e informon se sot, në orët e para të ditës është...

“As në ëndërr nuk e mendoja”/ Fundjavë Ndryshe dhe Stop ndryshojnë jetën e 4 jetimeve

Në mars të këtij viti, “Fundjavë Ndryshe” dhe emisioni investigativ “Stop”, hapën një fushatë për t’i ardhur në ndihmë familjes Karazajmi, në Dibër. Gentjan dhe...

Basha vë në sedër dibranët: Po ju flas hapur, unë jam nip Dibre por…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur sot në Peshkopi, ku po takohet me qytetarë, të cilët i ka ftuar në protestën e...

Peshkopi/ Plagoset me armë zjarri një 32-vjeçar, policia në kërkim të autorit

 Rreth orës 18:40 në qytetin e Peshkopisë ka ndodhur një plagosje me armë zjarri. Sipas raportimeve të para nga News 24, njoftohet se nga...

Të fundit

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...