E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Tentoi të ekzekutonte 2 persona, kush është 20-vjeçari që u ekstradua nga Franca

Ekstradohet nga Franca një 20-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Vrasje me paramendim”. Bëhet fjalë për shtetasin Klevis Filka (Vishka), lindur në Peshkopi.

Sipas policisë, i riu ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Dibër ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, për kryerjen e veprave penale “Vrasjes me paramendim e mbetur në tentativë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

20-vjeçari, në bashkëpunim me vëllain e tij kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit ku udhëtonin shtetasit me inicialet A.M ., dhe A.A., ku mbeti i plagosur rëndë shtetasi A.M.

Ai u shpall në kërkim nga policia, por Filka u ndalua nga autoritetet e sigurisë franceze pas bashkëpunimit midis Interpolit të Shqipërisë dhe Francës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...