E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Rikthehet dimri, trashësia e dëborës në Peshkopi shkon në 19 cm (VIDEO)

Një dimër i dytë është për Peshkopinë, duke zbardhur të gjithë zonën. Shqipëria është zgjuar mes reshjeve të dëborës dhe motit me shi.

Paraditen e sotme, trashësia e borës në qytetin e Peshkopisë ka arritur në 19 cm.

Ndonëse u duk që dimrit i erdhi fundi, kemi gabuar! Dita e mërkurë do të jetë me reshje shiu në të gjithë vendin, me intensitet deri mesatar. Lokalisht reshje në formë shtrëngate.

Reshjet e borës do të rikthehen përsëri deri në lartësinë mbi 300 m me intensitet deri mesatar. Në Alpe reshjet do të jenë edhe në formën e stuhive të dëborës.

Kjo situatë do të shoqërohet edhe me erë hera-herës të vrullshme nga kuadrati i veriut, me shpejtësi deri në 20-25m/s.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Jep dorëheqjen kreu i degës së PD në Lezhë, ja kush e merr drejtimin e partisë

Kryetari i PD-së në Lezhë, Zef Gjoka, ka dhënë dorëheqjen. Gjoka e ka paraqitur dorëheqjen pranë Partisë Demokratike, qendër, ndërsa nuk dihen ende arsyet...

Hidhet shorti në Presidencë, zgjidhen anëtarët e rinj të KED

Në Presidencë është hedhur shorti për zgjedhjet e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Marsida Xhaferllari dhe Elsa Toska janë zgjedhur përfaqësueset e Gjykatës...

Thatësira rrezikon jetën e njerëzve në Afrikën Lindore, ngordhin qindra kafshë

Të paktën 26 milionë njerëz po luftojnë për ushqim pas sezoneve të njëpasnjëshme të dobët të reshjeve në Bririn e Afrikës. Kushtet e thatësirës...

Studiuesi jep lajmin e shumëpritur, vaksinat na mbrojnë ndaj variantit Omicron

Pas lajmeve të studimit përforcues në Mbretërinë e Bashkuar, një ekspert i tha BBC-së se ka shenja inkurajuese që vaksinat ekzistuese përforcuese do të...

A është Omicron më i dëmshëm se çdo variant tjetër?

Shkencëtarët që kanë analizuar variantin Omicron, thonë se janë të shqetësuar nga ajo që shohin në laborator. Omicron ka më shumë mutacione se çdo...