E enjte, 24 Shtator, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

Përplasja

“Patëm një debat të hapur”/ Rama flet për “përplasjen” me Dritan Lelin

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë në lidhje me debatin, që pati ditën e djeshme me kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli. Në...

Rrëzimi i avionit ukrainas/ Rusia thirrje zyrtarëve: Mos bëni akuza të pabazuara

Rusia i ka bërë thirrje zyrtarëve të huaj që të mos bëjnë deklarata publike lidhur me detajet e rrëzimit të avionit ukrainas në Iran. Nënsekretari rus...

Përplasja tek ‘Astiri’/ Shemben 24 objekte, çfarë paralajmëron IKMT-ja (VIDEO)

Pas përplasjes masive të banorëve të Astirit, mësohet në mënyrë zyrtare se IKMT do të prishë 33 objekte. Bëhet me dije se prej orëve...

“Meta ka faj”/ Lubonja: Përkrahu reformën në drejtësi duke e ditur që…

Analisti i njohur Fatos Lubonja ka folur rreth “përplasjes” mes Edi Ramës dhe Ilir Metës duke theksuar se sipas tij, Rama ka më shumë...

Vijon përplasja e KQZ, kryetari Zguri kundër anëtarëve: Njoh dekretin e Presidentit

Vazhdojnë përplasjet në KQZ, ku katër anëtarët nga ana e PS kanë dalë kundër kryetarit, Klement Zguri. Me ane te zëdhënëses Drilona Hoxhaj, katër...

Humbi dy fëmijë nga zjarri, vëllai-motrës: Ke marrë lekët e fëmijëve të mi të vdekur

Në 2011-n, Klarenc Lelaj humbi dy fëmijët e tij të mitur 3 dhe 4 vjeç, si pasojë e një shkarkese elektrike në banesën ku...

“Unë nuk pranoj gjoba”, Veliaj i përgjigjet akuzave të Arben Malajt

“Arrogant që qeveris me gjoba”, ka qenë kjo akuza kryesore që Arben Malaj bëri publikisht pak ditë më parë ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion...

Përplasja/ Olti Curri i postoi videon me lapsusin, moderatorja i përgjigjet publikisht

Moderatorja Fjoralba Ponari ka bërë një lapsus gjatë emisionit “E diell”, që tashmë ka bërë xhiron e rrjetit. “Fatmirësisht sot të lindësh e bukur nuk...

Përplasja tek “Astiri”/ Arrestohen 4 persona, mes tyre edhe ish-deputeti i PD

Gjatë përplasjes në zonën e Unazës së Re mes banorëve të Astirit dhe policisë, janë arrestuar 4 shtetas të cilët akuzohen për veprime të...

“F… off man!”, përplasja që i jep fund eksperiencës së mesfushorit si kuqezi (Video)

Më në fund Milani është kthyer te fitorja dhe tashmë shpreson që të arrijë vendin e katërt për tu kualifikuar në Champions League. Por...

Të fundit

Ndal diskriminimit të emigrantëve ekonomikë

Nga Stefan Schlegel “Politico.eu” Emigrantët e bllokuar në kampin e mbipopulluar të refugjatëve të Morias në Greqi, që u dogj këtë muaj po prisnin për...

Veliaj: Jap dorëheqjen nëse uji në Tiranë nuk është më i lirë se në Korçë

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, është shprehur se uji në kryeqytet është më i lirë se në qytetin e Korçës dhe të Pogradecit. I...

Vlorë/ Policia aksion blic, në shënjestër personat me makina të shtrenjta

Policia e Vlorës aktualisht po kryen kontrolle të befasishme në disa lagje të qytetit bregdetar duke vënë në shënjestër personat e shpallur në kërkim,...

“Zhidro u qëllua me snajper”/ Artan Hoxha: Nëse do shpërthente tritoli, rrafshohej pallati

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaje të tjera nga ekzekutimi i Lefter Zhidros në Elbasan, nga forcat RENEA. Sipas gazetarit, nëse armatimi që 71-vjeçari kishte...

“Po gënjeni njerëzit sy për sy”/ Plas debati mes Bushatit dhe Spiropalit

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali është përfshirë sonte në një debat me analistin Andi Bushati, në studion e emisionit “Open”. Në diskutimi e sipër, Bushati...