E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

pergjim

Skandali me programin Pegasus/ Makron dhe 13 udhëheqës botërorë janë përgjuar

Baza e të dhënave të zuluara nga programi Pegasus, përfshin numrat e telefonit celular të presidentit francez, Emmanuel Macron dhe 13 krerëve të tjerë...

E njëjtë me dosjen 339/ Basha: Në Durrës, prokuroria ka përgjuar deputetin e PS

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë ditën e djeshme në mbledhjen e Kryesisë, se sipas disa informacioneve të tij, një deputet i...

Azili: Beteja ligjore kundër kontrollimit të celularëve

Refugjatët në Gjermani ankohen se telefonat e tyre celularë janë kontrolluar në kohën e procedurës për azil. Një gjykatë e ka shpallur të paligjshme...

Si u spiunua Angela Merkel nga amerikanët

Gjatë fundjavës së kaluar, faqja e internetit e televizionit publik danez DR, së bashku me gazetat e tjera evropiane si gjermania “Süddeutsche Zeitung” dhe...

Përgjimi i Lames/ Meta: Pres nga Drejtësia të nisë menjëherë hetimet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar lidhur me përgjimet e publikuara të kryetarit të Kadastrës, Artan Lame. Meta kërkon reagimin e organeve të Drejtësisë,...

Dokumenti i vitit 1991/ Kur Gramoz Ruçi përgjonte ambasadorin e SHBA-ve

Ditën e djeshme shënoi 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas 45 vitesh komunizëm dhe izolim...

‘Po na përgjon Rama’/ Kryemadhi anëtarëve të LSI: Mos e përdorni më WhatsApp-in

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh mbrëmejn se kryeministri Edi Rama po përgjon drejtuesit e LSI-së për të mësuar lëvizjet gjatë fushatës. Gjatë një...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

Ja si Rusia po mëson qeveritë të spiunojnë qytetarët e tyre

Nga: Alina Polyakova “The New York Times” Huauei, kompania kineze e telekomunikacionit, dhe prodhuesja më e madhe e pajisjeve telekomunikuese në botë, po ndihmon qeveritë...

“Mos e ça tr*pin”, deputeti i PS-së e siguron shefin e policisë për rritje në detyrë

Gazeta gjermane “Bild” pas 16 video-përgjimeve të publikuara pak ditë më parë, sot ka botuar edhe 10 video-përgjime të tjera. Në përgjimin numër 2 është...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...