‘Po na përgjon Rama’/ Kryemadhi anëtarëve të LSI: Mos e përdorni më WhatsApp-in

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh mbrëmejn se kryeministri Edi Rama po përgjon drejtuesit e LSI-së për të mësuar lëvizjet gjatë fushatës.

Gjatë një takimi me strukturat e LSI-së në Kavajë, Kryemadhi u bëri thirrje anëtarëve të mos përdorin më WhatsApp-in por një aplikacion tjetër.

Ndër të tjera, ajo tha se LSI-ja e ka betëjen me 40 mandate.

Monika Kryemadhi:Anëtarët e LSI-së janë në krye të detyrës, shtëpi në shtëpi, derë në derë dhe socialist në socialist. Anëtarëve të LSI u bëj thirrje të mos e përdorin më WhatsApp-in por një aplikacion tjetër, që ne do ua dërgojmë të gjithë atyre që janë përgjegjës të qendrave të votimit, sepse ai mund të mendojë se duke gjurmuar të ashtuquajturat bandat kriminale që i ka rreth tavolinës së tij, mendon që duke bërë gjëra të tilla, mos të gjejë cdo lëvizje tonën dhe LSI-së. Po ia them në TV, mos lodhë njerëzit duke na përgjuar dhe zbardhur mesazhet tona, se nuk ka për t’i kuptuar kurrë mesazhet tona. LSI e ka betejën për 40 mandate”.