E shtunë, 4 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

lsi

10 fakte, pse LSI po largohet nga koalicioni opozitar

Nga Kreshnik Spahiu Nuk kishte si ndodhte ndryshe…. Sot presidenti Meta ka marrë të gjitha garancitë e mundshme për të ardhmen e tij dhe LSI. Faktet flasin...

Koalicion me LSI-në? Ja çfarë thotë Rama

Kryeministri Edi Rama u pyet nga moderatorja Eni Vasili në emisionin “Open”, për një koalicion me LSI-në. Pyetja e Eni Vasilit ishte e drejtëpërdrejtë, nëse...

Vasili: PD-LSI funksionoi si skuadër ëndrrash! Me Metën, zero kontakte

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili u shpreh se raportet PD-LSI një vit para zgjedhjeve parlamentare janë si asnjëherë më parë. Në një intervistë në “News24”,...

“Ne jemi të hapur, duhet vullnet politik”, Gjiknuri flet pas mbledhjes së Këshillit Politik

Anëtari i Këshillit Politik nga Partia Socialiste, Damian Gjiknuri, ka folur sot pas mbledhjes për Reformën Zgjedhore. Ai kërkoi vullnet politik për të vepruar...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

Kryemadhi ia kthen Ramës: Më mirë shekspiriane se një bastard që mohon fëmijën e tij

Kryetarja e LSI-së, ka shpërthyer në një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama. Ndërsa ripërsëriti akuzat se ai është një rrëmbyes i votës së lirë,...

“Ik flini, nuk vjen policia”, Kreshnik Spahiu thumbon Kryemadhin

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ‘thumbuar’ ashpër kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Nisur...

Kryemadhi nuk përmbahet: Në orën 12:00 do marrim vendimin politik

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar në një prononcim për mediat se në orën 12:00 opozita do të marrë një vendim si do...

“Teatri”, shoqërohen në polici dy ish-deputetët

Një situatë e agravuar është edhe përpara Ministrisë së Brendshme. Qindra qytetarë janë mbledhur përpara Ministrisë së Brendshme, për të protestuar për prishjen e...

“Ç’farë ndodhi në këto 8 javë?”, Vasili del me deklaratën e fortë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, është shprehur se masat shtrënguese të marra për 8 javë, nuk patën asnjë efekt në Shqipëri, pasi kurba e...

Të fundit

Peshku i zgjedhjeve në det, listat e deputetëve në zjarr

Nga Alfred Peza Nuk ka stinë tjetër që mund ti shkonte më mirë shprehjes së njohur popullore, me peshqit në det dhe tiganët në zjarr,...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Katër deputetë kosovarë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Mediat kosovare raportojnë se katër deputetë të Kuvendit të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Sipas Gazetës Express, bëhet fjalë për 4 deputetë nga radhët...

A mund t’i shtyjë Rama zgjedhjet duke përdorur pandeminë? Përgjigjet Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i prerë se zgjedhjet e ardhshme nuk do të shtyhen. I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Basha...

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...