E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Foto/ Kur Lleshaj qëndronte krah Berishës pas ngjarjeve të 21 janarit 2011

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ishte një nga ministrat e besuar të Ramës, pasi më parë ministër shërbeu për 5 vite si Këshilltar i Sigurisë pranë kryeministrit.

Lleshaj ka qenë një nga ministrat më të sulmuar nga opozita dhe nga Sali Berisha, por ish-ministri i Brendshëm para disa viteve ka qenë edhe në krah të ish-kryeministri.

Bëhet fjalë për vitin 2011, kur Lleshaj ishte emëruar në detyrën e Zëvendësshefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Pas ngjarjeve të 21 janarit 2011, kryeministri i atëhershëm, Sali Berisha në sallën e mbledhjeve të Ministrisë së Mbrojtjes në datën 25 janar, thirri në takim disa nga figurat më të larta të policisë dhe ushtrisë, mes të cilëve edhe Sandër Lleshaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...