E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

sander lleshaj

Publikohen shifrat/ Ja sa viktima janë shënuar nga aksidentet rrugore brenda këtij viti

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, bën me dije se si pasojë e aksidenteve të shënuara në 7 muajt e parë të vitit 2020, kanë...

“Elbasani si Palermo!”, Lleshaj paralajmëron goditjen e madhe

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në konferëncën e përbashkët me Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe kreun e SPAK Arben Kraja, komentoi ngjarjet e...

Lleshaj: Ka shumë efektivë policie dhe zyrtarë që janë shkarkuar dhe ndiqen penalisht

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike, se nuk ka asnjë efektiv policie të penalizuar për kanabizimin e vendit. Në...

Nga sot hyjnë në fuqi masa të reja/ Ja cilat janë aktivitetet e ndaluara në plazh (VIDEO)

Ministri Sandër Lleshaj ka zhvilluar një inspektim në Durrës, në kuadër të masave për mbarëvajtjen e sezonit veror e të sigurisë në plazhe. Lleshaj ka...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

“Spiunoni” të infektuarit që dalin nga banesa, paralajmërimi i fortë i Lleshajt (VIDEO)

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, gjatë një inspektimi të bërë sot në terren për respektimin e masave, ka apeluar ndaj qytetarëve të raportojnë për...

“Kr*mi nuk mund të jetë biznes”, Lleshaj bën paralajmërimin e fortë nga Kuvendi

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, shprehet se përpjekja e qeverisë në luftën kudër krimit ka shënuar suksese të ndjeshme. Gjatë fjalës së tij në Kuvend,...

Berisha zbardh skemën skandaloze se si largohen nga puna punonjësit e IKMT-së

Sali Berisha nuk ndalet me denocimet publike. I ashtëquajturi qytetari digjital, e informon Berishën sesi mund të mbahet një vend pune në IKMT, ku...

“Bëjini si të doni paratë, por në fund do t’ju merren”/ Lleshaj mesazh të fortë nga Fieri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka qenë sot i pranishëm në Fier, ku ka folur për mediat lidhur me krimin në Shqipëri. Lleshaj theksoi se...

Policia nuk sekuestroi kamerat? Thellohet skandali me videon ndaj prokurorit Ndoja

Një video që dispononte deputeti Halit Valteri, nxori në pah skandalin për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Në fjalën e marrë në Kuvend, deputeti...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...