E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Etiketa

operacion

Pësoi atak kardiak në fushën e blertë, Eriksen del nga spitali: Ndihem mirë

Një lajm i mirë për botën e futbollit. Mesfushori danez Kristian Eriksen, ka lënë ambientet e spitalit, pas ndërhyrjes së suksshme kirurgjikale, ku në...

Forcat RENEA ”zbarkojnë” në Vlorë, arrestohen disa persona

Forcat RENEA po zhvillojnë një operacion në qytetin e Vlorës, ku janë arrestuar disa persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Mësohet...

Si u zbuluan arsenalet e armëve? Artan Hoxha tregon detaje nga operacioni

Gazetari Artan Hoxha, ka folur rreth arsenaleve të armëve të kapur ditët e fundit në Tiranë, të cilat rezultuan në pronësi të shtetasit Sokol...

Turqi: Operacion kundër organizatës terroriste, arrestohen 718 të dyshuar

Në një operacion të madh policor në mbarë Turqinë, janë arrestuar 718 persona të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste të PKK-së. Ministria e Punëve...

Kryhet me sukses operacioni, Hidajeti ka një falënderim

Prej 8 vitesh gjendja shëndetësore e Hidajetit sa vinte dhe përkeqësohej. Ishte vetëm 10 vjeç kur shtylla e tij nisi të deformohej. Familja nuk e kishte...

Lajm i mirë për 2-vjeçarin me sëmundje të rëndë

Gjesoni i vogël nga Sukthi preku të gjithë njerëzit me historinë e tij. 2-vjeçari i prekur nga sëmundja e skolizoës kishte nevojë urgjente për operacion,...

Ikin dritat në Prishtinë, mjekët përfundojnë operacionin me dritë të telefonit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Klinikën e Ortopedisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Gjatë ditës së sotme në QKUK është ndalur...

Lajme të bukura/ Beharja e vogël niset drejt Turqisë

Rasti i Behares së vogël preku zemrat e shqiptarëve, 4-vjeçarja me lot në sy kërkonte ndihmë. Menjëherë pas publikimit të rastit, të shumta kanë qenë...

Tumori i ka marrë shikimin në njërin sy, Joelit i rrezikohet jeta

Familja Pere jeton në fshatin Grunjas në Pogradec. Rreth një muaji më parë ata u tronditën nga lajmi që morën për Joelin, djalin e tyre....

“Mbyll sytë dhe mendja nuk më largohet”, djali i Maradonës tregon vuajtjet

Djali i Maradonës tregon se tashmë është izoluar, dhe se po kalon një periudhë të vështirë të jetës së tij. Vdekja e Maradonës ka...

Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...