E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Pësoi atak kardiak në fushën e blertë, Eriksen del nga spitali: Ndihem mirë

Një lajm i mirë për botën e futbollit. Mesfushori danez Kristian Eriksen, ka lënë ambientet e spitalit, pas ndërhyrjes së suksshme kirurgjikale, ku në zemrën e tij vuri një defribilator.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata Daneze e Futbollit, përmes një njoftimi në rrjetet sociale. Pasi doli nga spitali, Eriksen ka vizituar shokët e tij të skuadrës, dhe i ka motivuar për ndeshjen e rradhës.

Ai pati një mesazh edhe për tifozët, duke i falënderuar për mesazhet e shumta që kishte marrë.

“Faleminderit për urimet e tuaja të pafundme. Operacioni shkoi shumë mirë. Ishte me të vërtetë bukur të takoja shokët e skuadrës pas një paraqitjeje dinjitoze mbrëmjen e djeshme. Do të bëj tifo për ta të hënën në sfidën ndaj Rusisë”, tha Eriksen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...