E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Forcat RENEA ”zbarkojnë” në Vlorë, arrestohen disa persona

Forcat RENEA po zhvillojnë një operacion në qytetin e Vlorës, ku janë arrestuar disa persona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Mësohet se nga operacioni i zhvilluar në zonën e Lungomares, janë arrestuar deri më tani 10 persona, dhe njëri prej tyre është, Edison Begaj, i cili i shpëtoi një atentati pak javë më parë.

Ende nuk dihen rrethanat e arrestimit të Begajt, por mësohet se të riut i është gjetur një armë zjarri. Identitetet e nëntë personave të tjerë që janë prangosur, apo veprat penale për të cilat akuzohen, nuk dihen ende.

Begaj ka qenë objekt i Operacionit Forca e Ligjit, të cilit i është dërguar formulari për deklarimin e pasurisë, ndërkohë që më 20 shkurt të vitit 2008 ai ka rënë në pranga nga “blutë” e Vlorës si pjesë e një grupi që u akuzua për trafikim droge nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...