E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Emri/ Kush është personi i dyshuar për trafik droge, që i shpëtoi policisë

Zbardhet emri i personit i cili arriti që t’i shpëtonte operacionit të policisë ditën e sotme, në zonën e ”Varrit të Bamit” në kryeqytet, pasi dyshohej se ishte i përfshirë në trafikim të lëndëve narkotike. Mësohet se personi në fjalë, është Altin Gega.

Gega ishte brenda makinës së tij të llojit “Benz” me xhama të zinj në momentin që u rrethua nga forcat e policisë.

Makina luksoze u ndalua nga Forcat Speciale, të cilët i kërkuan shoferit që të hapte derën, por ai u largua me shpejtësi, duke rrezikuar jetën e tyre. Gega u kap pak orë më vonë, pas ndjekjes nga efketivët.

Pamjet e këtij operacioni, u filmuan nga gazetari i News 24 Ergys Gjençaj, por u bënë shkak për incidentin me policinë, pasi u shtri në tokë dhe u trajtua si bashkëpunëtor. Me gjithë ndërhyrjet e gazetares Klodiana Lala, policia e ka mbajtur për disa minuta gazetarin përmbys me duart pas koke.

Po ashtu gjatë aksionit të sotëm, raportohet se janë ndaluar edhe 3 persona të tjerë por nuk dihen detaje të tjera

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...